اعتراض پزشكان به صدا وسيما

تماس با مؤلف دادخواست

This discussion topic has been automatically created of petition اعتراض پزشكان به صدا وسيما.

Guest

#451 " فیلمنامه یک فیلم مستند از زندگی مردم در " آدنه گترمه

2014-11-30 16:19

سکانس اول : آرایشگاه

مادر شاداماد که از شوق عروسی یکدانه  پسرش درپوست خود نمیگنجید دو بسته صد تایی ازتراولهای 50 تومانی را همراه با دوتا تراول 50 تومانی جداگانه به منشی نازی جون (آرایشگرعروس ) داد و گفت :مریم جون پس یادت نره ها مافقط بخاطر اینکه عروس خوشگلمو نازی جون آرایش کنه تاریخ عروسی رو یکماه عقب انداختیم.دستمزد نازی جونم الان دادم که دیگه حسابی محکمکاری بشه.و با چشمکی ریز افزود اون صد تومن هم ناقابله . واسهاینکه نوبت 4 ماهه مارو آوردی جلو.ایشالا تو عروسی هم جبران میکنم.

سکانس دوم :  دوماه بعد .....  منزل حاج آقا پدر شادوماد

حاج خانوم مادر شادوماد با حالتی هراسان : وای خدا مرگم بده . حاجی رنگت چرا پریده ؟عرق نشسته صورتت چقدر میگم سیگار نکش.هی سیگارو با آتیش قبلی روشن میکنی پاشو بریم دکتر زنگ بزنم مجیدم بیاد .

حاجی :چیزی نیست زن . شلوغش نکن

.

.

.

سکانس سوم : نیم ساعت بعد حاجی در آمبولانس و زیر اکسیژن به طرف مطب پزشک قلب 

سکانس چهارم : مطب پزشک متخصص قلب

منشی پزشک: خانوم عرض کردم آقای دکتر تا آخر هفته وقتشون پره.بیمارتون رو ببرید اورژانس

شادوماد با داد و فریاد :بیخود کرده دکتر که وقتش پره . اگه یه مو از سر حاجی کم بشه من مطبو سر دکتر خراب میکنم.آهای مرتیکه الدنگ اسم خودتو گذاشتی دکتر؟مریض منو میبینی یا از پنجره پرتت کنم بیرون؟

.

.

سکانس پنجم : بیمارستان قلب

پذیرش بیمارستان :آقا علی الحساب دوملیون تومن واریز کنید صندوق این لیست رو هم برای عمل قلب پدرتون تهیه کنید که فردا عمل بشه

بازم شادوماد دو ملیون تومن؟ یا ریال چه خبره مگه سر گردنه گیر آوردید

پذیرش :من نمیدونم آقا .با سوپروایزر صحبت کنید.

شادوماد : حالا این لیسته چقدر میشه ؟

پذیرش :دقیق نمیدونم ولی فکر میکنم فرانسویش 8 تا 10 تومنه . البته یه جور هم هست روش زده کره ای ولی چینیه منتها چینی خوبه نه از این آشغالا. اونم چار پنج تومنی میشه.

شادوماد:همینه دیگه . مملکت که قانون نداره . شهر هرته . دکترا و بیمارستانا فقط نشستن خون مردمو تو شیشه کنن.

مادر شادوماد : مجید جان همون کره ایه خوبه. اصلا کره خیلی جلوتر از فرانسه و ایناس.

شادوماد:آره بابا دکان درست کردن واسه چاپیدن مردم .

.

.

.

.سکانس آخر :  فاتحه حاج آقا 

مادر شادوماد: مجید جان این شیرینیا چیه گرفتی مادر.حاجی خدابیمرز که کم ارث نذاشته.ندار و ناکام هم که نبوده.مراسم باید طوری برگزار بشه که چش فامیل درآد. مخصوصا اون فخری ورپریده.

بهترین رستوران بهترین پذیرایی گرانترین دسته گلا 

شادوماد:مادر دسته گل رو که دیگران میارن .مافوقش یکی میگیریم دیگه

مادر شادوماد :نمیدونم دیگه حالا تو این موقعیت . هر کدوم دیدی ارزونه بندازش دور یه جا دئر از چشم مهمونا.آبروریزی نشه مادر.

.

.

.نتیجه عقلایی :دکترا خون مردمو میکنن توشیشه بقیه مردم هم راست و درست زندگی عقلانی میکنن و برای هر چیزی قیمت اصلیش رو میدن.بجز سلامت که البته حق دارن چون دکترت خون مردمو میکنن تو شیشه.

Guest

#452 Re: Re: اندر احوالات برخی پزشکان

2014-11-30 16:20

#450: فضول باشی - Re: اندر احوالات برخی پزشکان  

جانا سخن از زبان ما مي گويي ، باور كن با خوندن متنت اشك ريختم ، درود بر شما

Choose a nickname

#453 Subject

2014-11-30 16:21

جا داشت توي مقايسه مسخره اي که برنامه ثريا انجام داد ميزان دريافتي کارکنان صدا و سيما ، نمايندگان مجلس ، فوتباليستها ، وزرا ، وکلا ،طلافروشان و ... رو هم ميگنجاندند تا .مشخص بشه در اين مملکت چه کساني پولهاي ياهاي مفت و پو با ارقام نجومي از بيت المال ميگيرند

Guest

2014-11-30 16:27

Lotfan hame sharayet ra Dar nazar begirid

Guest

2014-11-30 16:29

يكي از دوستان اين متن رو برام پيام كرده، طنز تلخيه.    یه راننده تاکسی کرایه زیاد گرفته بود یارو زنگ زده به ستاد شکایات از پزشکان ، که نکنه این یارو پزشک بوده خودشو راننده تاکسی جا زده

مهمان

2014-11-30 16:59

اين برخورد با جامعه پزشكي واقعا جاي تاسف داره و جز ايجاد نااميدي بيشتر و تغيير برخورد متقابل پزشكان و بيماران و ايجاد ديد بدبينانه ي دوطرفه هيچ ثمره ي ديگري نخواهد داشت

Guest

2014-11-30 19:03

باعث تاسف

Guest

2014-11-30 19:31

Be omide peigirie har che saritar

Guest

2014-11-30 20:34

در تاریخ ایران زمین هیچ وقت تا این حد شان یک شغل توسط رسانه عمومی تنزل پیدا نکرده بود.و این مایه تاسف است.ایجاد حس بی اعتمادی بین پزشک و بیمار نوعی خیانت است.

Guest

2014-11-30 20:47

ننگ بر صدا و سیما
اسي

#461 Re: " فیلمنامه یک فیلم مستند از زندگی مردم در " آدنه گترمه

2014-12-01 06:30

اسي

#462 Re: تیر خلاص

2014-12-01 06:50

#414: v - تیر خلاص 

همكار محترم اولين كسي كه دوست دارد رابطه مالي بيمار و پزشك قطع شود پزشك است چون مانعي بزرگ در اجراي دستور پزشكي بيمار دستور گرانتر را اجرا ميكند نه علمي تر ، البته اين روش كه بيمار پول پرداخت نكند خوب است ولي در صورتي كه بيمه هزينه را بدهد خوب  طبق اصول اوليه بشري كار بدون درآمد غير منطقي است، خوب در كشور ما چون سيستم توان تعادل برقرار كردن را ندارد هزينه نارضايتي مردم از دادن هزينه درمان را بر دوش پزشك مي اندازد و جنگيدن پرستار با پزشك كاملا بي معني است چون باعث ميشود تير خلاص عميقتر نفوذ كند

Guest

#463 Re: " فیلمنامه یک فیلم مستند از زندگی مردم در " آدنه گترمه

2014-12-01 11:41

#451: - " فیلمنامه یک فیلم مستند از زندگی مردم در " آدنه گترمه 

دانايي دشمن دارد مثل نور كه با تباهي در ستيز است

Guest

2014-12-01 14:24

با توهین به پزشکان متعهد مخالفم.

Guest

2014-12-01 18:43

لطفا در جهت حفظ شان پزشکان در جامعه اقدامی انجام دهید...

فاطمه

2014-12-01 22:45

برای خودم و جامهه ام که این چنین برای علم ارزش قایل است متاسفم... ...

رزیدنت قلب

2014-12-01 22:48

Yani faghat mikham in aghab munde mojri ba MI biad pishe man... man midunam chikaresh konam

حمید

2014-12-02 04:00

واقعا گناه ما چیست که وزیر بهداشت ما میلیاردر است؟ ما که هنر کنیم بتوانیم از پس قسط بانک بر بیاییم

Kamran

2014-12-02 04:08

متاسفانه اين تقبيل مشكلات گروه پزشكي نشانه از ضعف اتحاديه صنفي ما به اسم نظام پزشكي است كه استقلال نداردكه حتي در مورد تعيين تعرفه حتي مثل اتحاديه هاي ديگر نيست 

This post has been removed by the author of this petition (Show details)

2014-12-02 06:49

Guest

2014-12-03 09:36

متاسفانه در ایران حجم کاری پزشکان اصلا در نظر گرفته نمیشه و اگر پزشکی درامد خوبی داره بخاطر لود بالای بیمارانشه نه اینکه پول زیادی از اونا می گیره

فقط یک مقایسه کوچیک یک روانپزشک در غرب ویزیت 300 دلاری داره و هر روانپزشک فقط 4 بیمار در طول روز می تونه ببینه حالا اینجا یک روانپزشک با برگ ارجاع ویزیت 2 تومنی داره و مجبورش می کنن بدون مرز مریض ببینه چون تحمل اعتراضات این مردم شریفو ندارن و فقط مردم هستند که باید راضی بشن

حالا یک روانپزشک حداقل باید600 تا مریض 2 تومنی ببینه تا قدر یک ویزیت 300 دلاری غربی ها رو در بیاره

نمی دونم چرا اینجا همیشه پزشکان هستند که به مردم ظلم می کنند

2014-12-04 07:02

ه

#473 Subject

2014-12-04 07:36

چقدر خوب میشد افرادی که فقط از لحاظ درآمد خود را با پزشکان مقایسه میکنند، اندکی نیز به زحمات شبانه روزی و راه تحصیلی سخت و طاقت فرسا آنها نیز بیندیشند. من پزشک کل دوران جوانی ام را وقف تحصیل نمودم و از بسیاری تفریحات که محروم شدم تا در حرفه ای مهارت پیدا کنم که در نهایت با آن به شما هم وطن معترض به من پزشک، سلامتی ونشاط را هدیه دهم. من در حال حاضر 35 سال سن دارم ولی هنوز در حال تحصیلم با حقوقی بسیار اندک اندک که حتی پاسخگوی یک زندگی متوسط را نمیباشد. ولی با دیدن همکارانی که توانسته اند به حقوقی در حد و شان این حرفه سخت دست یابند خوشحال میشوم. هم وطن معترض من، میزان سختی، خستگی و از بین رفتن جوانی ونشاط ما پزشکان را با هیچ مقدار مادی نمیتوان جبران کرد، اگر سپاسگزار این زحمات نیستید ،حداقل دست از اهانت بردارید 

2014-12-04 11:32

Guest

2014-12-04 15:16

تاسیس تشکل صنفی پزشکان ضروریست