ماماها برای فردایی بهتر

تماس با مؤلف دادخواست

This discussion topic has been automatically created of petition ماماها برای فردایی بهتر.

rasafari

2015-09-04 17:04

ماما بدون شک یکی از ارکان جدایی ناپذیر در افزایش جمعیت سالم جامعه است. کاش اهمیت این ستون محکم بخوبی توسط سیاستگذاران سلامت کشور درک شود.

M Sh

2015-09-04 17:36

اهمیت به ماما یعنی اهمیت به حداقل ۵۰ درصد از افراد هر جامعه که شامل زنان میشود ، از قبل از تولد ، شیرخوارگی ، بلوغ ، باروری ، یایسگی ، کهنسالی و ...مگر غیر از این است که سلامت مردان جامعه نیز در دست زنان و مادران سالم میباشد پس چرا به رشته مهم مامایی که بیشتر جنبه بهداشتی و پیشگیری از بیماریهاو مشکلات زنان را دارد اهمیت داده نمیشود ؟؟؟چرا در همه جای دنیا به عنوان یکی از بهترین رشته میباشد ولی در ایران باید زیر دست و پای متخصصین زنان له شود و حقوق مسلم آنها که زایمان طبیعی یک نمونه کوچک آن است نادیده گرفته شود ؟؟؟متخصصین زنان باید بدانند که ما فقط به دنبال حقوق گمشده خود هستیم و کار ما هیچ تداخلی با کار آنها ندارد ...افزایش آمار سزارین در ایران به غیراز هزینه های فراوان و گرفتن مهمترین و زیباترین لذت دوران زندگی هر زن باعث شده که ضریب هوشی ایرانیها تا حد کشورهای عربی افت کند و به رده ۸۰ در دنیا برسد واین یعنی جنایت ....

Guest

#28 Re:

2015-09-04 18:11

#27: M Sh -  

عالی بود 

ممنون

A

2015-09-04 18:17

با سلام باتوجه به بی عدالتی هایی که در حق ماماها شده و میشود وحتی بی عدالتی هایی که بین ماماهای بخش درمان و بخش بهداشتی هم انجام شده سیل نارضایتی را بین گروههای مامایی هم به وجود آورده است. با توجه به اینکه تمامی مراقبنهای قبل از بارداری،بارداری وپس از زایمان ومشاوره شیردهی وفاصله گذاری بین تولدها و.... توسط ماماهای مراکز بهداشتی انجام میشود وفقط زایمان توسط ماماهای بخش درمان انجام میشود ولی تفاوت چشمگیری بین حقوق ماماهای مراکز بهداشتی و مراکز درمان وجود دارد کا این باعث نارضایتی و دلسرد شدن ماماهای مراکز بهداشتی شده وباتوجه به اجرای طرح حاشیه نشینی ماماهای مراکز بهداشتی تبدیل به آچار فرانسه شده ومجبورند کارمامایی،کودکان،واکسیناسیون،مبارزه با بیماریهای واگیر وغیر واگیر،سالمند و... را انجام دهد این باعث شده که در حرفه خود تمرکز کمتر شده لطفا دراین زمینه هم فکر اساسی شود

Guest

2015-09-04 18:21

برای هماهنگ شدن حقوق ماماهای شاغل در مراکز بهداشتی با ماماهای شاغل در بیمارستان.

ماماي نمونه

2015-09-04 18:57

با سلام خدمت اقاي دكتر خواهشمندم وضعيت ماماهاي بيمه روستايي را نيز بررسي بفرماييد چون واقعا مسئوليت هاي متعدد ومتاسفانه غير مرتبط با رشته مامايي خارج از توان ما ميباشد و همين امر كيفيت كار ما را زير سوال ميبرد

اصلاحیه

#32 Re:

2015-09-04 19:01

عالی بود لطفا مسرانه را به مصرانه تغییر دهید با تشکر

Guest

2015-09-04 20:31

Salam va arze adab khedmate shoma
Omidvarim k ayande shoghle maro saman dahid.in haghe in gheshre zahmat kesh k dar senine bazneshastegi dochare in hame bimari aam az varis va ekhtelalate shenavai dard haye kamar va va va...mishavand nist.lotfan b vaziat ma residwgi konid.

Guest

2015-09-05 03:17

با تشکر از کار خوب و قشنگتون لطفا بداد جامعه مامایی برسید.

Guest

2015-09-05 03:43

به امید روزی که ماما به جایگاه اصلی خود برسد

Guest

2015-09-05 04:22

باسلام وتشکر از تهیه کنندگان نامه وافرادی که بدنبال حل مشکلات ماماها هستند.

Guest

2015-09-05 05:55

سلام خسته نباشید ممنون میشیم یکم به فکر ماماهای مظلومان هم باشید

Guest

2015-09-05 07:04

عالى بود،ممنون بابت اطلاع رسانى

Guest

2015-09-05 07:49

خدایی با حقوقی کمتر از حقوق کارگر نظافتچی بخش چه ارزشی برا ماما میمونه

Guest

2015-09-05 09:50

Be omide dar pish bodane rozhaye behtar baraye mamhaye aziz 

Guest

2015-09-05 15:32

جناب آقای دکتر هاشمی 

وزیر محترم بهداشت 

من یک ماما هستم ,بعد از اتمام دبیرستان با یک دنیا امید و آرزو وارد دانشگاه شدم ,با سختی های فراوان ,شب کاری ها و استرس های دانشجویی به هر طریقی که بود به صورت فشرده واحدهایی که دانشجوی پزشکی در طی هفت سال گذروند رو در طی چهار سال به صورت خلاصه وار گذروندم ,این رو گفتم که به خاطر بیارید برای تربیت کارشناس مامایی وزارت علوم هزینه بسیار کرده , 

بعد از اخذ مدرک وارد بازار کاری شدم که مرثیه است بس عظیم ,در حیطه بهداشت به جای اینکه حامی سلامت مادر و کودک باشم شدم کارشناس بهداشت محیط ,مدارس ,بیماریه. و هر انچه که فکر کنید ,هر نقشی ایفا کردم بجز آنچه برایش سالها وقت گذاشتم و هزینه کردم ,

و در بیمارستان اگر شانس بیارم و در لیبر مشغول به کار شوم بدون امنیت روانی و شغلی با مهر متخصص در دست بایستی به جای ایشان پای برگه ها را مهر بزنم تا حق الزحمه خدماتی که صبورانه به مادر در حال زایمان دادم رو به حساب او واریز کنند چون من ماما هستم و او متخصص 

خلاصه میکنم اقای دکتر اگر قرار بر این است که از من در جایی استفاده کنید که آموزش ندیدم چرا این همه عمر من و سرمایه کشور رو هدر دادید 

اگر در روز جهانی ماماشعار هر خانواده یک ماما سر میدهید و اقرار میکنید ماما ضامن سلامت خانواده است پس خواهش میکنم عاجزانه تمنا میکنم حقوق پایمال شده و جایگاه از دست رفته ام را برگردانید 

آقای دکتر هاشمی وزیر محترم 

من یک ماما هستم 

در جای خودم ضامن سلامت نسل آینده 

نه در جایگاهی غیر از مامایی 

Guest

2015-09-05 17:16

خواهشمند است درک و رسیدگی کنید.ما به کمک شما امیدواریم

Guest

2015-09-05 17:56

چون برای آینده کاریمون هیچ پشتوانه ای نداریم

Guest

2015-09-05 18:01

Because Ilove midwifery and I like it being better in my country.

Guest

2015-09-06 08:59

Baraye enke ean kar nesbAt be sakhtihash o mohem bodanesh hich be hesab miyad

This post has been removed by its writer (Show details)

2015-09-06 09:03

Guest

#47 Re:

2015-09-06 09:31

#14: -  

دقیقا باهاتون موافقم،با توجه به رشته ایکه با علاقه انتخاب کردم ولی الان بخاطر نداشتن جایگاه اجتماعی مناسب و تحقیر وااااقعا پشیمونم اما دیگه نه راه پیش دارم نه راه پس امیدوارم جناب اقای وزیر بیشتر پی گیر این مسئله باشن

Sa

2015-09-06 10:06

مامايي را همچون دندانپزشكي ازابتداشاخه دكترا بدهيد چه بسا بسياري از موارد ماما اطلاعات پزشكي بالاتري از يك دندانپزشك دارد مامايي اميخته اي از علم هنر خلاقيت و مهمتر از هر چيز لياقت است

Guest

2015-09-06 10:57

به امیدآینده ای روشن برای ماماهای ایرانی که واقعا مظلوم واقع شدند.امیدوارم گوش شنوا و چشم بینایی باشد.

Guest

2015-09-06 12:48

به امید روزی که افتخار کنیم که ماما هستیم